Двигателно масло

Обсъждане на двигателните масла и всички автомобилни флуиди.

Re: Двигателно масло

Мнениеот zliqiliq » Съб Ное 18, 2017 8:31 am

Аз, веднъж като проверявах нивото на маслото, намерих на щеката парче с размер 0,5*2см. като от спечено масло. От там мисля, че аджипа "чисти" двг много добре, но това са само мои догадки.
Аватар
zliqiliq
Биричка

Мнениеот NIK » Съб Ное 18, 2017 2:45 pm

zliqiliq написа:Аз, веднъж като проверявах нивото на маслото, намерих на щеката парче с размер 0,5*2см. като от спечено масло. От там мисля, че аджипа "чисти" двг много добре, но това са само мои догадки.

Ужасно си прав отварял съм картер на 100 000 км за цедка блока изглеждаше като нов за разлика от преди това.
NIK

Мнениеот ivied » Съб Апр 06, 2019 11:24 am

NIK написа: в Германия литър синтетика е 30 евро
Колегите си взимат Кастрола 5W40 за 37 лв тубата на мен ми се смеят ,че съм бил балък това не ми пречи лошото e ,че посегнаха и на това масло в БГ.

...то на кое ли не са посегнали вече...
щото както казваше Емо:
emo75 написа:били почти непипани от фалшификаторите. Но нищо чудно и до тях да стигнат.

в БГ само от проверени доставчици - от мен - не от агенции - митници и/или по слухове от рода на баджанака на очинайката бил чул, кяк някой видял шурея на балдъзата... и т.н.
...иначе не си много прав за цените в Германия - има и на по ниски цени, но ако си го купиш (специализирани сайтове за масла*, авточасти и др. или хипермаркети напр.) - но в сервизите е толкова... нормално е да имат надценка...

P.S. *много е важно да имат история, рейтинг, отзиви, не бих купил от "неизвестни продавачи" скоро регистрирани, а и изобщо от eBay например...
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
Аватар
ivied
Биричка

Мнениеот NIKauto » Пон Апр 08, 2019 5:00 am

За това правете като мен.Ползвам услугите на Енрико братовчед на собственика на ЕNI.Има представетелство познавам собственика,но предпочитам Енрико.Миналия месец взех 5W40 от него на тубата датата бе 18.12.2018 какво по хубаво от това прясно прясно.
България се напълни със поп Кръстьовци-Дяконе.
От добри приятели стават само добри предатели.
NIKauto
Властелинът на форумите

Мнениеот NIKauto » Пон Апр 15, 2019 3:40 pm

Изображение
Опел Марлива (Мерива) както и казва собственика Италианка.
Чистен картер вече сменено масло със Опелското 2 пъти. Още има кал в мотора вижда се по филтъра.
NIKauto
Властелинът на форумите

Мнениеот NPen » Пон Апр 15, 2019 10:41 pm

Е хубаво де, как може да се сдобием ние с печките дет сме в София с тоя Agip :) ? Ако пращате по еконт с комплект филтърче ще бъде чудесно :)

П.С. Личните съобщения нещо не работят
9-5 '06 1.9TiD Hirsch
NPen
Редовен потребител

Мнениеот NIKauto » Вто Апр 16, 2019 3:07 pm

Здравей Адаш имаш ми телефона звънни за адреса. За твоята печка са необходими 4,5 литра 5W40. Въпроса е Филтърчето Италианско или Холандско като това от снимката по горе.
П.С. Личните са спрени защото едни хора се псуват на майка. След пускането им отново почват . Да не се занимават Админите със детинщини са спрени.
NIKauto
Властелинът на форумите

Предишна

Назад към Двигателно масло, смазочни материали и течности