Какво трябва да направим,ако в талона няма евро норма

Общи приказки

Какво трябва да направим,ако в талона няма евро норма

Мнениеот NIKauto » Сря Фев 27, 2019 4:02 pm

СДВР разпространи важна информация в социалните мрежи във връзка с многобройните запитвания, касаещи новоначислените размери за годишния данък на МПС.
„Във връзка с многобройните запитвания, касаещи новоначислените размери за годишния данък на МПС, Ви информираме, че при липса на посочена екологична норма Евро 1,2,3,4,5 и 6 на притежаваното от Вас превозно средство, вписана в свидетелството му за регистрация (част „Първа“ и част „Втора“), първо трябва да се обърнете към официален представител на марката на Вашето МПС за Р. България, откъдето да се сдобиете с удостоверителен документ за притежаваната екологична норма на автомобила“, заявяват от СДВР.
„След това лично или чрез пълномощник с моторното превозно средство трябва да отидете до Отдел „Пътна полиция”-СДВР като носите с Вас този документ заедно със свидетелството за регистрация на МПС - част "Първа и част "Втора" / "големия“ и „малкия“ талон/ . След като преминете с превозното средство през пункта на „Пътна полиция”-СДВР за идентификация, предоставяте съответните документи на служителите от МВР за издаване на нови документи с вписана съответна екологична норма", казват още от СДВР.

В този ред на мисли питам аджеба след като Сааб фалира 2011 кой дилър ще ми издаде този документ.
България се напълни със поп Кръстьовци-Дяконе.
От добри приятели стават само добри предатели.
NIKauto
Ляга и става с форума

Re: Какво трябва да направим,ако в талона няма евро норма

Мнениеот dgi13 » Сря Фев 27, 2019 8:20 pm

Аз щях теб да питам. И к'о праим?
Аватар
dgi13
Техманиак™

Мнениеот NIKauto » Чет Фев 28, 2019 5:48 am

Този отговор и Аз него знам.Баща ми мина да плати на неговата кола данъка от 25 е станал 50 лева.
NIKauto
Ляга и става с форума

Мнениеот maikallllll » Чет Фев 28, 2019 6:21 am

Вади се сертификат от фирмата представител на марката с него се отива в КАТ за смяна на талона и вписване на еконормата която колата покрива . Доколкото знам данъчните получават информация от КАТ автоматично и едва след смяната на талона може да очаквате преизчисление на данъка .
Аватар
maikallllll
copyright®

Мнениеот NIKauto » Чет Фев 28, 2019 7:58 am

Добре къде го тоз представител на Сааб в България.
NIKauto
Ляга и става с форума

Мнениеот maikallllll » Чет Фев 28, 2019 10:04 am

Тук вече не знам , в моя такон е вписан стандарта и не съм се интересувал повече . Предполагам Опел като бивши собственици на марката към момента на производство ....
Аватар
maikallllll
copyright®

Мнениеот NIKauto » Чет Фев 28, 2019 4:20 pm

Днес се сетих ,че след като Скандал мотърс спряха да са представители на Сааб. Щафетата поеха Булвария някой сети ли се за тях.
NIKauto
Ляга и става с форума

Мнениеот dgi13 » Сря Мар 13, 2019 8:02 pm

Такааа...
Да дам малко нова информация.
Днес говорих с въпросните господа от Булвария по отношение на удостоверението за EURO.
В началото разговора тръгна добре.
Казаха че може да издадат такъв сертификат като се посети представителството на място или по-точно в София срещу 35 лв.
След като уточних, че съм от Пловдив ме пренасочиха към Стефанов - Пловдив.
Само че нищо не бяхме говорили за марката на колата, защото човека срещу мен на телефона бързаше да ме отсвири и не ми даде възможност от самото начало да му обясня за какво става въпрос.
И след като му казах че марката е СААБ той ми показа меко казано среден пръст по телефона.
Не издавали вече удостоверения за СААБ защото отдавна не поддържали тази марка.
Това е от мен.
Ако някой има връзки в посочените представители за издаване на тези удостоверения при желание може да удари по едно рамо, а след това ще има :nabira:
Аватар
dgi13
Техманиак™

Мнениеот NIKauto » Сря Апр 03, 2019 3:08 pm

Да хвърля малко яснота за проблема.
Обаждате се на този номер 088 312107 Здравко работи за Булвария квартал Люлин в Софето. След като се уговорите пристигате на адреса със талона и 50 лева в ръка да получите сертификата ,който ви трябва. Условието е да е след 2000 година за 9-5 моделите със 2 катализатора за 9-3 спорт седан няма ограничение. Здравко ще ви каже с документа в общината нямало нужда в Кат , но не вярно трябва си Кат. През Кат е необходимо да се мине през канала не става със едни голи документи и 20 лева. После търчите до Данъчното да въведат данните ,и ако сте платили данъка се пуска допълнително заявление за приспадане на данъка. Онази Булвария на летището за нищо не става няма значение, че са една фирма тези от Люлин ги познавам отдавна готини пичове са.
NIKauto
Ляга и става с форума

Мнениеот ivied » Съб Апр 06, 2019 10:36 am

NIKauto написа:за 9-5 моделите със 2 катализатора за 9-3 спорт седан няма ограничение

...и дали изобщо, и колко ли... са останали модели в БГ с по един, камо ли с 2 такива...
ама карай сега, да не я повдигаме тая тема, че... :los:
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.
Аватар
ivied
Биричка
Биричка

Следваща

Назад към Общи приказки