Продавам 9-5 аеро, 2001 г, комби

Всички изтекли обяви.

Продавам 9-5 аеро, 2001 г, комби

Мнениеот emo75 » 02 Май 2017, 17:44

Колата е добре позната за повечето редовни участници във форума. За късмет на този, който евентуално ще я стопанисва след мен, ще има истински турбо-бензинов сааб, но без повечето главоболия и финансовите вложения, през които трябваше да мина, за да имам точно аеро. :nabira:

Напълно безпристрастно го казвам: колата в момента работи перфектно, всичките й системи са частично или цялостно обновени. Двигателят в момента е в пика си, защото е тъкмо разработен след основен ремонт, само 25 хил км след ревизията.

Последните 18 месеца са сменени с нови оригинални части:

-запалалителна касета;
-стартер;
-бензинова помпа;
-датчик на коляновия вал;
-ламбда сонда;
-картерна вентилация;
-верижен комплект на двг;
-задни амортисьори;
-ремонтирани преден и заден мост;
-сложени са спортни полиуретанови тампони на предния мост;
-двойно-платинени свещи;
-72-амперов акумулатор, само на 5 месеца;
-умишлено е свален катализатора, за да се "отпуши" двигателя, и да охлажда по-добре;
-поставени са термоленти за по-оптимално охлаждане на двг;

Летните гуми са на два сезона /сега започва вторият/. Вървят с оригиналните аеро-джанти 17-ки.

Цената е просто смешна
с оглед на вложените средства по обслужването и възстановяването на сааба:
6500 лв /без зимни гуми и джанти/
и 6700 лв /със зимни гуми на два сезона и лети джанти към тях/

Честно казано, не вярвам на пазара да има толкова поддържано аеро за тези пари. Но всеки сам си преценя. :turbo:

Ако не успея да продам колата, ще се принудя да я "консервирам" за минимум година и след това евентуално да я яхам отново. ;)

Снимки и повече подробности тук:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11493297773221143

Относно тунинга: макар да съм писал в подписа "270 к.с.", нямам идея колко са; колата е тунингована неволно при промяна на софтуеъра за премахване на катализатора; тогава whitepower ми е подобрил аванса и действително аерото дърпа една идея по-приятно в ниските предавки, за разлика от стоковия вариант. Иначе, познавачите са наясно - тези коли са за дълги магистрални пътувания - бързи, комфортни, не уморяват. :tboost:
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

пилот на: ex-aero 9-5

Re: Продавам 9-5 аеро, 2001 г, комби

Мнениеот saabman » 02 Май 2017, 19:04

Ако ремонта на мотора може да бъде доказан със снимков материал, както и другите ремонти, на тоя Сааб му взимаш от воле, 5000€ тук в Германия или в Холандия
saabman

Мнениеот emo75 » 02 Май 2017, 19:38

Ник го е правил.

В Германия без катализатор едва ли.

То и в Бг реалната му цена е над 10 бона в лева, но няма кой да извади да ги даде. И затова търся някакъв компромис.
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Мнениеот freaktattoo » 03 Май 2017, 00:20

Мога само да кажа, че след като си оправил всичко по колата, би било по-изгодно да я ползваш, за да си оправдаеш инвестицията, вместо да я продаваш на стабилна загуба.
Изображение+Изображение=Изображение
Аватар
freaktattoo

пилот на: SAAB 9000 Aero

Мнениеот emo75 » 03 Май 2017, 00:58

Фрики, така е. Но влизаме в много лични теми. Доколкото знам, и ти си свободна професия. Знаеш как е - днес има, утре няма, и докато се усетиш - си натрупал прилични задължения към разни финансови институции.

Естествено, че няма логика да продавам толкова грижливо правен и гледан сааб. Та, аз заради това аеро лиших семейството си от нормална почивка едно лято. Но в един момент ми писна постоянно да работя за някого, за да поддържам бърза кола и други придобивки, без които реално мога. Те са лукс, хоби, кеф, но не и необходимост.

Е, сега ежедневно блъскам за семейно и служебно един стар италиански дизел, който ми излезе под 2 бона с покупка и обслужване; гори поне с 10 лв на 100 км по-малко от аерото и не му треперя дали да не се развали или претовари. Вярно, няма бързина, адреналин, саабско усещане, но ми върши идеална работа.

Пък то е ясно, ако не продам аерото, ще си го пазя покрито и ще му плащам минимума като данъци, ГО и тех преглед, и ще чакам по-благоприятни времена да си го поддържам и карам всеки ден.
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Мнениеот emo75 » 07 Юни 2017, 22:47

Впечатленията ми месец след пускане на обявата: интерес има, но почти всеки иска да удари кьоравото - за без пари да му дадеш стегнат и поддържан автомобил с характер. Обажда се един образ и вика: за 5 бона купувам колата на момента :lol: Купувай. В автокъщите са по толкова, че и по-евтини. На този етап под 6500 лв не мога да сляза.
Ще държа така обявата, и ако не си намери свестен нов собственик - саабчето ще си го стегна с допълнителен кулер и ново Мици и ще си го карам до живот за кеф. Важното е да сме живи и здрави, и да има работа :nabira:
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Мнениеот NIK » 08 Юни 2017, 17:06

Важното е да сме живи и здрави, и да има работа :nabira:
Емо започна да мислиш като мен.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Мнениеот don_pepone » 09 Юни 2017, 06:24

emo75 написа:Впечатленията ми месец след пускане на обявата: интерес има, но почти всеки иска да удари кьоравото - за без пари да му дадеш стегнат и поддържан автомобил с характер. Обажда се един образ и вика: за 5 бона купувам колата на момента :lol: Купувай. В автокъщите са по толкова, че и по-евтини. На този етап под 6500 лв не мога да сляза.
Ще държа така обявата, и ако не си намери свестен нов собственик - саабчето ще си го стегна с допълнителен кулер и ново Мици и ще си го карам до живот за кеф. Важното е да сме живи и здрави, и да има работа :nabira:

Някакси много добре те разбирам :)
На мен са ми скачали с оферта 3 бона надолу по телефона :lol: .. и връзката прекъсна
Успех с продажбата и дано ако я купят да е някой от форума и да я гледа колата, че ми е много тъжно да видя такива коли в ръцете на бивши Гоуфаджии
Bigger is Better ;) V6 Rulez
don_pepone

пилот на: SAAB 9-3 2.8V6 AERO

Мнениеот emo75 » 17 Юли 2017, 10:19

Темата е за триене.
От днес аерото си има нов собственик. Да го радва много и само безаварийни километри :nabira:
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Назад към Изтекли обяви