+ЕЛЕКТРОМОБИЛИ-

На къде върви еволюцията на автомобилите

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

Re: +ЕЛЕКТРОМОБИЛИ-

Мнениеот ivied » 26 Сеп 2017, 19:42

NIK написа:
ivied написа:
NIK написа:обеща 50 модела електромобила към 2025 година. Но едва ли тези гиганти ще издържат конкуренцията на новите електромобили.

...ще, ще... все пак до 25-та са 8 години...
проспаха хибридите, няма да проспят електричките...

Нямат избор до 2022г. трябва дела на еладжийките да достигне 70% от всички произвеждани в света.

...тука друго приказват :mrgreen: и продължават да купуват дизели... и по-чисти щели да стават...
Не карайте колата си с по-голяма скорост, от тази с която лети вашия ангел-хранител!
Аватар
ivied

Мнениеот NIK » 27 Сеп 2017, 17:11

Нямат избор до 2022г. трябва дела на еладжийките да достигне 70% от всички произвеждани в света.[/quote]
...тука друго приказват :mrgreen: и продължават да купуват дизели... и по-чисти щели да стават...[/quote]
Питай Боби Апостолов (Alpha) работи за БМВ да разбереш какво е бъдещето за сега.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Мнениеот ivied » 28 Сеп 2017, 08:58

NIK написа: да разбереш какво е бъдещето за сега.

:mrgreen: търся актуално инфо за следващия тираж на тотото :nabira:
И електричките ще летят...
Дубай тества първото безпилотно летящо такси/нещо
http://www.dnevnik.bg/tehnologii/2017/09/28/3049487_video_dubai_testva_purvoto_bezpilotno_letiashto_taksi/
Не карайте колата си с по-голяма скорост, от тази с която лети вашия ангел-хранител!
Аватар
ivied

Мнениеот DrakonSSon » 28 Сеп 2017, 13:45

Масовото производство на електрическите камиони Nikola започва през 2021 г.
Когато преди време се заговори за електрическите камиони на никому непознатата компания Nikola Motor, идеята за подобни превозни средства изглеждаше недостижима в близко бъдеще. Също така, фактът че никой не беше виждал е-камиона на живо, също създаваше сериозни съмнения. През декември миналата година беше представен прототипа на Nikola One, който по това време нямаше нито интериор, нито мотор.
Много скептици просто не вярваха, че този „макет” ще се превърне в реално движеща се машина, но както изглежда, те са грешили.

Nikola Motor Company планира да започне масово производство на електрическите камиони Nikola One (за транспорти на дълги разстояния) и Nikola Two (за градски транспорт) през 2021-а година.

И това е напълно възможно, тъй като производителят наскоро обяви сътрудничество с Bosch, които ще осигурят „сърцето” на тежкотоварната машина – електрически мотори eAxle.

Bosch осигуряват двигател, скоростна кутия и оси. Максималната мощност, която ще се предава към колелата е 505 к.с. Това означава, че влекач с конфигурация 6×4 ще има две подобни системи в задната си част и мощността му ще надхвърля 1000 конски сили.

Освен това електрическите мотори ще бъдат свързани с водородна система. Горивните клетки ще генерират електричество, а камионът ще може да изминава цели 1900 км с нула вредни емисии.

Още преди пускането си на пазара Nikola One вече има сериозна група клиенти. По време на предварителните продажби вече са купени 7 000 камиона на обща стойност 2.3 млрд. евро.
Сааб за мен не е само една кола, тя ми помогна да се запозная с приятел, тя ме накара да заобичам автомобилите и свободата която те ни дават!
Не е важно дали караш Сааб, важно е той да е в сърцето ти и да вярваш в неговата философия... :)
Аватар
DrakonSSon

пилот на: 9-5 SE MY 1998 2.0t 150 к.с.+

Мнениеот NIK » 03 Окт 2017, 17:17

General Motors ще предложи още два eлектромобила през следващите 18 месеца, като по този начин ще оспори лидерството на Тesla в сегмента
Макар бензиновите автомобили с висока проходимост да са изключително предпочитани в момента, американският автомобилопроизводител General Motors залага на това, че електромобилите ще станат много популярни в не толкова далечно бъдеще, съобщава Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
Компанията от Детройт обещава две нови разновидности на електромобила си Chevrolet Bolt през идната година и половина и над 20 модела, задвижвани с електроенергия или с водородни горивни клетки до 2023 година. GM предвижда всичките й модели в бъдеще да станат електрически без значение дали ще се захранват с голяма батерия или с резервоар, пълен с водород.
Напреднали сме в плановете си да поведем към този бъдещ свят, заяви ръководителят на продуктовото развитие Марк Рус снощи на пресконференция в техническия център на General Motors северно от Детройт.
Събитието бе обявено като възможност да се "надзърне" в електрическото бъдеще на General Motors. Компанията също така обеща да започне производство на автомобили с водородни горивни клетки за гражданска и военна употреба през 2020 година. Освен това обеща да увеличи броя на бързо зареждащите електростанции в САЩ, които сега са около 1100, предлагани от няколко компании и местни власти.
Компанията уточни, че тези станции ще бъдат годни за електромобилите на всички производители за разлика от колонките на Tesla, която има 951 станции за бързо зареждане по света, но само за автомобили нейно производство.
Тези новости около компанията повишиха котировките на акциите й с 4,4 процента, достигайки рекордните 42,16 долара за акция при закриване на търговията. Предишният рекорд от 40,99 долара беше на 20 декември 2013 година.
Двата нови електромобила на GM, които се очакват в близко бъдеще, вероятно ще бъдат джипове или по-спортни автомобили с дизайн, който да се конкурира със седана на Tesla Model 3, каза Рус.
Model 3, чието производство все още е в началото си, ще се конкурира много тясно с Bolt. Цената му е 35 000 долара (като се изключат федералните данъчни облекчения), а разстоянието, което може да измине с едно зареждане е 200 мили (322 км). Цената на Bolt започва от 37 495 долара без данъчното облекчение.
NIK

Мнениеот NIK » 03 Окт 2017, 17:18

На изложението DigiTec 2017 в Еренан бе показан първият автономен арменски електромобил.
Макар голяма част от компонентите да са създадени извън граница, то спирачките, батерията и софтуерът за автономната система са създадени от инженери от IT компанията National Instruments, Ереванския политехнически институт и Арменската национална инженерна лаборатория (ANEL).
Електромобилът е използвал за база китайския модел Shuanghuan Noble, който от своя страна е модифицирана версия на Suzuki Alto.
Максималната скорост е 90 км/ч, а пробегът с едно зареждане на арменския електромобил е между 40 и 50 км. Зареждането на батерията отнема 2 часа.
Главният инженер на проекта Давид Геворкян коментира, че тези характеристики могат да се подобрят. Освен това производствената версия на колата ще може да се продава за около 5000 евро или дори по-малко.
NIK

Мнениеот NIK » 03 Окт 2017, 17:20

Илон Мъск накара майка си да чака за Tesla Model 3.
За разлика от шуробаджанашкият модел, обзел България и нашумял през последните дни в Хасково, то Илон Мъск смята, че правилата трябва да важат еднакво за всички.
Около 500 000 човека си поръчаха новия Model 3 на Tesla, като мнозина от тях направиха това броени секунди след официалното обявление на модела.
За жалост на майката на Мъск, която е известна моделка, тя била на около 300-хилядното място в списъка с чакащите.
"Роднинските връзки с шефа на компанията не ми помогнаха да получа своя електромобил по-рано", споделя Мей Мъск в своя профил в Twitter.
Илон Мъск и преди е бил много гневен към случаите на шуробаджанащина, като с възмущение е споделял, че отстъпки не са правени нито за неговите роднини, нито за неговите приятели.
NIK

Мнениеот DrakonSSon » 04 Окт 2017, 17:38

Така трябва, но всички понякога се възползваме от такива екстри :)
Сааб за мен не е само една кола, тя ми помогна да се запозная с приятел, тя ме накара да заобичам автомобилите и свободата която те ни дават!
Не е важно дали караш Сааб, важно е той да е в сърцето ти и да вярваш в неговата философия... :)
Аватар
DrakonSSon

Мнениеот DrakonSSon » 04 Окт 2017, 17:49

GM също се отказва от бензина и дизела и преминава на ток

Концернът планира 20 нови електромобила в следващите 5 години
Един от най-големите автомобилни производители в света - General Motors, планира в бъдеще да предлага само автомобили с нулеви вредни емисии. В концерна са уверени, че бъдещето принадлежи на електромобилите и затова планират да се превърнат в глобален лидер в производството им.
Преходът от автомобили с двигатели с вътрешно горене към електромобили ще е плавен и на етапи и ще е съобразен със спецификите на всеки пазар, на който GM присъства, се казва в съобщение на компанията.
Първият етап ще започне с лансирането на два нови електромобила, като в гамата на GM вече присъстват Chevrolet Bolt EV и Volt, които трябва да се появят в следващите 18 месеца. Това ще и първите от следващите 20 електрически модела, които гигантът планира да представи до 2023 г.
От GM акцентират и на концепта Surus, изграден на базата на пълноразмерен пикап – един от най-важните типове автомобили за американския пазар. Концептът е получил два електромотора, като и четирите му колела са завиващи.
По-рано през годината от Volvo обявиха, че предстои електрифициране на гамата на шведския производител, а все повече стават страните, които планират да забранят продажбата на нови бензинови и дизелови мотори в близко бъдеще. Сред тях са Великобритания, Германия, Индия, Китай, Норвегия и Франция, като границата е 2030 г
Аватар
DrakonSSon

Мнениеот NIK » 05 Окт 2017, 18:26

Руският президент Владимир Путин призна, че харесва съвременните електромобили.
Руският президент Владимир Путин обяви, че е имал възможността да кара електромобил, харесал му и би си купил такъв, включително и производство на американската компания Tesla, съобщава РИА "Новости", цитирана от факти.бг.
"По пътищата на страната се движат не само каруци и танкове. Естествено, че бих си купил (личен електромобил). Веднага се обръщам към онези, които следят внимателно материалното ми благосъстояние - задължително ще го декларирам", заявява руският лидер на форума "Руска енергийна седмица".
"Наши производители, които мечтаят за електромобили, са ми показвали такива. Естествено, запознат съм и с американските и японски производители - в частност японски. Карал съм всякакви електромобили, показвали са ми ги, както се казва - давали са ми да направя няколко кръгчета с тях. Признавам, че ми харесват, особено съвременните, те дърпат здраво, пъргави, бързи и ефективни са", отбелязва Путин.
На въпрос дали би си взел Tesla, руският президент отговаря "Защо не? Отворени сме, купуваме и продаваме. Купуваме всичко, което ни трябва, и продаваме всичко, което ни е изгодно".
NIK

ПредишнаСледваща

Назад към Технологии в автомобилостроението