VM petroleum/бензиностанции Марешки-мнения за горивата

Въпроси и отговори, свързани с общо технически идеи и проблеми на всички модели. Избор на сервиз, подобряване на аудио системи и т.н.

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

VM petroleum/бензиностанции Марешки-мнения за горивата

Мнениеот emo75 » 07 Мар 2017, 23:00

Тази тема е създадена само за мнения и критики към верига бензиностанции VM petroleum/бензиностанции Марешки
За всички друго свързано с горивата в България е тази тема: viewtopic.php?f=22&p=16204#p16204
добавено от модератор

ВЪПРОС КЪМ ВАРНЕНСКАТА ГРУПА:

СТАВАТ ЛИ ГОРИВАТА НА МАРЕШКИ?

От няколко дни в Пловдив откриха негова бензиностанция - продава бензин 95 с 30-40 стотинки по-евтино от масовите вериги, нафтата също е поне 30 стотинки по-евтина. Чудя се дали неговите горива са по-некачествени или просто големите вериги са много лакоми...
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

пилот на: ex-aero 9-5

Re: Колко са хубави ГОРИВАТА в BG

Мнениеот nick_65 » 08 Мар 2017, 03:05

Ами по мое мнение стават,преди съм зареждал все на "квалитетни"бензиностанции то не беше Авио дизел,то не беше Шел В пауър,Ромпетрол и т.н.И най накрая NIK ми почиства цялата горивна система,даже има някъде снимки във Форума какви съкровища е вадил от резервоара на мойта кола,въпреки мерките които се взеха тогава соленоидите на ГНП бяха повредени и се наложи да се подменят.Толкова за квалитетните бензиностанции,сега слагам от където дойде,включително и от Марешки два три резервоара съм изгорил,ами върви по същия начин както и с прехвалените В пауър и Авио.Това за дизела,а предполагам и за бензина ще е така.В крайна сметка 30ст на литър са си 30ст,и умножено по 70 л средно за резервоар,смята се лесно.Да знеш че там се плаща само в брой,не приемат никакви карти.

ПС Забравих да кажа че не съм от Варна,но пък съм зареждал на Марешки та затова и отговорих на въпроса ти.
nick_65

Мнениеот emo75 » 08 Мар 2017, 07:02

За дизела при всички положения ще пробвам поне един резервоар, за видя има ли разлика във вървежа. Това за плащането в брой не го знаех. Добре, че ми каза. Обикновено не нося много кеш, а плащам с карти.

Относно наблюденията ти - за високооктановия бензин мисля като теб. Все такъв зареждах на аерото, а после горивният филтър беше пълен с мизерия. Явно всичко е една голяма измама в тази държава.
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Мнениеот yasmania » 08 Мар 2017, 08:26

Аз като близък до целия процес с дъмпинга на Марешки смея да кажа, че както във всеки друг бизнес или бранд в БГ (а и не само) - докато е нова бензиностанцията му, горивата са хубави.
Утвърди ли се като локация, НАЙ- хубавото на бензионстанция Марешки е, че най-близките до него, от големите вериги, държат близка (малко по- висока) цена ....

В началото всичко живо се юрна да зарежда само от неговите вериги тук, аз включително, разлика не намирах. Почнаха ли обаче френдове по сервизи да подхвърлят, че идват коли (дизели конкретно) с проблем селеноиди и гнп, които са зареждали само от там, започнах да си слагам пак от Еко-то, което е на 300 метра и цената е с 7- 10 ст. по- висока, но не и с 30 или 40 както на Еко-то през 2 булеварда, да речем.

Бях свикнал на колата как върви със 100октана от Марешки, после като сложих 20 литра 100окт от Еко, се възбуди :)
С газ на Марешки в града минавах същото разстояние като от другите вериги (Еко и ОМВ), но извънградско вземаше 1 - 1,5л. повече. Странно, но факт.

Също съм на мнение като nick_65, че слагайки само по "квалитетни" , не означава че правиш правилен избор за колата.
То погледнато през икономическата призма, ако приемем че където и да зареждаме ще стане беля и ще правим ремонт по системата, то по- добре е да зареждаме на най- ниската цена така поне ще се спести повече финансов ресурс докато дойде ремонта. Така погледнато, пак везните надделяват към Марешки.
Но, това са икономически фактори.

Ние сме си потребители, нашата цел е да си мислим че правим най- доброто, но на най- ниска цена :)
Аватар
yasmania

Мнениеот NIK » 08 Мар 2017, 18:09

Mисля ,че е редно да отоворим тема за Магарешки.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Мнениеот unknownid » 14 Мар 2017, 22:20

Трябва.
От днес 46 колонки в София работят
SAAB 9-3 SportCombi MY'06 Vector 1.9TiD Auto
Аватар
unknownid

Мнениеот emo75 » 21 Мар 2017, 20:08

В събота заредих догоре с нафта jtd-то. Разликата на резервоар - над 25 лева. Не върви толкова зверски като скъпата нафта, от която сипвам обикновено, но си дърпа прилично. Засега съм доволен.
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

Re: VM petroleum/бензиностанции Марешки-мнения за горивата

Мнениеот Machinae » 22 Мар 2017, 09:28

Аз продължавам да си сипвам на КРУИЗ, досега от 3-те ми зареждания на айтоския VM със 100-октана не съм много впечатлен.
2002 9°5 Vector, 2.3t B235E, Griffin Circle
Аватар
Machinae

пилот на: Джуган, съветски джуган

Мнениеот yasmania » 22 Мар 2017, 09:43

ако питате служителите колко октана го продават, отговора трябва дс е 98 :) На колонкиъе тук, също при зареждане на УЖ 100 окт. колонка, нензина по отчет е 98. Така че,нормално е хората да не са впечатлени, въпрос на цена е. Не всяка кола и особено тези около и под 10пк.с., усещат осезаема разлика. То май 10п омтана няма като стандсрт в БГ, продава се 98+ добавки .... Марешки определено не обогатява според мен.
Аватар
yasmania

Мнениеот NIK » 22 Мар 2017, 18:48

АЗ пробвах на Магарешки горивата със смесени чувства съм това е до колата си мисля.Друга малка тайна в Пловдив срещу неговата бензинджийница има на Лайт комерс там горивата са доста добри на същата цена даже опашката е по голяма.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Следваща

Назад към Общ технически раздел