Двигателно масло

Въпроси и отговори, свързани с общо технически идеи и проблеми на всички модели. Избор на сервиз, подобряване на аудио системи и т.н.

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

Re: Двигателно масло

Мнениеот NIK » 06 Мар 2017, 18:08

За това не купувам масло от БГ имам как да го внеса от производителя лошото е чакането и условията който поставят.
1.Продаваме маслото на тази цена ти си го продавай както искаш но запомни в Германия литър синтетика е 30 евро
2.Маслото не трябва да бъде продавано във магазин или друг вид продажба освен в сервиза ти
3.Доставката се извършва след плащане на всички задължения веднъж пропуснал няма да получиш повече стока
4.Всички изпразнени туби да бъдат унищожени да не се разпостранява от изманици
5.Рекламни матеряли няма ако искаш направи си
6.Ако на лабораторен тест се докаже вината на маслото плащат ремонта на мотора
7.Само лицензиран камион и одобрен от тях може да пренася стоката до БГ.
До сега има два строшени мотора след тест от лаборатория се оказа ,че са прегрени иначе в мейла потвърдиха плащането ако е тяхна вината.Колегите си взимат Кастрола 5W40 за 37 лв тубата на мен ми се смеят ,че съм бил балък това не ми пречи лошото e ,че посегнаха и на това масло в БГ.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Мнениеот emo75 » 06 Мар 2017, 19:57

Един приятел от агенцията, която следи качеството на маслата, ми каза, че засега само по-скъпият мотул и тексакото били почти непипани от фалшификаторите. Но нищо чудно и до тях да стигнат.

Иначе, аз на Ник му имам доверие - маслото, което сипва, си личи, че е добро - дъртият jtd мърка като котка :lol: :nabira: а аерото направо лети. Днес до Стара Загора - за 25 минути :D
бивш пилот на аеро 9-5
Аватар
emo75

пилот на: ex-aero 9-5

Мнениеот niko72 » 06 Мар 2017, 20:00

а някой тествал ли е лабораторно българското плама, да не се окаже по-добро от мотула кастрола и другите премиум масла
niko72

пилот на: schkoda

Мнениеот NIK » 07 Мар 2017, 17:59

Плама маслото не е подходящо защото тези който са регистрирани по екология като мен даваме маслото на точно тази фабрика. Те от своя страна рециклират маслото от старо и отработено и го бутилират като ново.
NIK

Мнениеот NIK » 08 Мар 2017, 18:08

Малко инфо от мен ако на етикета видиш надписи на Румънски или друг Балкански език бягай както и със цифри изписано дата на пройзводство също.
NIK

Мнениеот zliqiliq » 08 Мар 2017, 18:13

NIK написа:Малко инфо от мен ако на етикета видиш надписи на Румънски или друг Балкански език бягай както и със цифри изписано дата на пройзводство също.

Това с цифрите, не го разбрах, и съществува ли този завод Плама, понеже имам някакъв спомен за фалит.
Аватар
zliqiliq

пилот на: 9-5

Мнениеот ceco80 » 10 Сеп 2017, 18:15

Здравейте!

От година вече ползвам двигателно масло от Милърс (английска марка, и май напълно непозната в БГ) - досега не вярвах в това, че маслото може коренно да промени работата на двигателя, но сега съм убеден в това :)
Та маслото е свискозитет 5w40, като съм им ползвал първо тази спесификация:

http://www.ebay.de/itm/Millers-Oils-Nan ... SwR29ZGw3I

след това минах на по-високият клас :

http://www.ebay.de/itm/Millers-CFS-5W40 ... Swo4pYguqz

Цените за 5 литра са малко височки, но пък се избиват от сериозно занижен разход - като я взех имаше сложено 5W30 на Мобил1 , и ми даваше разход до работа около 10/100, а след смяната падна на 8.5/100 а сега със състезателното (на естерна основа) стигна до 8/100.
Толкова не можех да повярвам, че пратих една туба на баща ми. и той вече е голям фен на марката - на старата му Зафира (2.0 DTI , 100 к.с.) разхода е паднал от 7 на 6/100

Не съм сигурен , че през ибей, или амазон , ще го пратят до БГ, но който успее няма да съжалява!

Поздрави
Цецо
ceco80

пилот на: SAAB 9-5 MY05 Aero

Мнениеот zliqiliq » 12 Ное 2017, 07:35

Някой ползвал ли е масла БАРДАЛ? Спрейчетата, и добавките им ги хвалят?
Аватар
zliqiliq

пилот на: 9-5

Мнениеот DrakonSSon » 12 Ное 2017, 16:09

Аз имам ряхен спрей за почистване и тн...
Добри са, но за маслата не мога да кажа знаеш каквп ползвам/е ;)
Сааб за мен не е само една кола, тя ми помогна да се запозная с приятел, тя ме накара да заобичам автомобилите и свободата която те ни дават!
Не е важно дали караш Сааб, важно е той да е в сърцето ти и да вярваш в неговата философия... :)
Аватар
DrakonSSon

пилот на: 9-5 SE MY 1998 2.0t 150 к.с.+

Мнениеот bbb » 18 Ное 2017, 10:07

Всичките автомобили в семейството се карат с бардал,като на саабите слагам бардал хтс с 60 5-40.Сменям го на 8к км., и съм доволен.
bbb

пилот на: Saab 900ng 2.0i;9-5 2.3t

ПредишнаСледваща

Назад към Общ технически раздел