SAAB 9-5se 2.0t MY1998

Saab 9-5

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

Re: SAAB 9-5se 2.0t MY1998

Мнениеот yasmania » 31 Авг 2017, 08:11

Изтръпвам и озлобявам от подобни истории.

Още не съм се научил да ги превъзмогвам и да не отдавам значение на детайлите по външният вид на колата си.

Трудно е, понякога едва успявам, въпреки това не съумявам да поддържам перфектна визия на боя и детайли по колата, заради всекидневните дребни мизерлъци които се насъбират с времето.
Ето- пазя си колата, спирам далеч от останалите по паркинзи на магазини, винаги оставям повече разстояние за отваряне на шофьорска врата на автомобила до който паркирам, избягвам да паркирам по тъмни, неосветени места или под дървета, плащам каско, като не злоупотребявам с описване на щети ... въпреки това, почти няма детайл по колата ми, на който някоя мърша не се е отбелязала или някой бастун не е оставил следа!

Всяко търпение има своят край, започнах да усещам все по- малко желание да притежавам нещо за което ежедневно да поддържам, мисля и пазя.

Така и така изборът на следващ АВТОМОБИЛ (нарочно е с главни букви, защото не всяка марка и модел кола заслужава дори първа главна буква), няма да е никак лесен предвид посоката в която отиде марката а и цялото автомобилостроене след 1998 - 2000г, подозирам как следващото семейно превозно средство ще бъде нищо повече от някакъв по- висок кош за придвижване 4х4, за чиито забележки по детайлите няма да обръщам грам внимание, а самият "кош" ще се пази сам от отваряне на врати, удари в брони и др. ежедневни мизерии, с наличието си на небоядисани буфери и степенки. Няма гараж, няма паркинг - кеф ти тротоара кеф ти поляната. Няма каско, няма мислене, няма оглеждане къде точно си го паркирал и предвиждане по 3 пъти на следващите размествания на околните автомобили, няма стрес.
НЯМА го всичко това, няма го и КЕФА, обаче!

Да сме живи и здрави, всеки по някакъв начин трябва да се справя със заобикалящата го действителност!
Аватар
yasmania

Мнениеот deyannn » 31 Авг 2017, 09:37

Въпрос на гледни точки.
Никога не съм гледал да е перфектна колата ми визуално.
Като имах мераци и започнах да пастирам преднаия Сааб успя да издържи 2-3 седмици преди някой да ми надраска предния капак. Трябва да видя къде са ми пастите и да взема да ги подаря на някого, че сегашния Сааб го взех набит от градушка и ако не ми бяха остъргали врата и калници на едно кръстовище нямаше и да ги пребоядисвам, а останалата част не съм се и засилил за цялостно пребоядисване.

Не правя и забележки на жената ако подпре вратите на стената в гаража - ламарините ако толкова искам ще ги оправя, но желанието ми е вътре да е комфортно, да работи ок и да е безопасно.

Но тъй като би ми било терсене да взема хубава и да я изпочупят не се виждам да търся в бъдеще визуално страхотни екземпляри и ми е по-добре някакви с по-лош външен вид.
deyannn

Мнениеот zliqiliq » 31 Авг 2017, 09:56

Такива сме си гадове. Като видим нещо което изглежда добре, умираме да го усерем.
Аватар
zliqiliq

пилот на: 9-5

Мнениеот jungleraver » 31 Авг 2017, 14:39

Абе, хората са си казали - не може и душата в рая, и х.я до края...ако сте фетишист на тема визия, наемате си гараж и не паркирате по случайни места, разбура се и каското е задължително. И по чужбина не е много по-розова картинката, така че не може за всичко да ни е виновна държавата.
Аватар
jungleraver

пилот на: 900NG Aero

Мнениеот yasmania » 31 Авг 2017, 18:43

Така е, за това казвам че няма спасение :)

Да речем, имам гараж. Имам и Каско. И какво? Единствения начин двете неща да сработят перфектно е да не я изкарвам от гаража хахах.
Като отида до магазина гараж няма. На паркинга в Морската градина из пресечките също нямаш избор, нито като отидеш по работа някъде или гостуваш нейде цяла вечер или нощ.
Лично аз внимавам докато карам, нащрек съм постоянно, дори да съм ядосан някому не злобея върху колата му, като слизам придържам по-здраво вратат си а ако другата страна е близо отварям на жена ми вратата и я държа докато слезе. Хем е по- сигурно за моята и чуждата кола,хем на всяка девойка би и станало приятно.
Всичко което изброих не са специфичнии неща нито нещо специално- елементарно е и отвътре ми идва да го правя. Бих се радвал повече хора да проявяват частично подобно уважение към собствени или чужди, движни и неподвижни вещи.
А не - всеки със сопата,с нервите, с мимиките и резките жестове! Това имах предвид.
Аватар
yasmania

Мнениеот NIK » 01 Сеп 2017, 07:35

Ако ме изберете за премиер ще въведа следните правила.
1.Разрешавам лова на цигани няма да чакаме 2050 г.
2.Въвждам законите на Крум.
3.Спирам всички помощи и социални.
4.Въвждам казармата и отиваме на гости на Ердоган.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Предишна

Назад към Saab 9-5