Дневника на едно NG900 Aero

Saab 900

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

Re: Дневника на едно NG900 Aero

Мнениеот jungleraver » 26 Сеп 2017, 09:55

Нали е нещо като дневник...
Смених въпросните тампончета преди около месец (не са хубави на dbk dimitrov, много е тънка металната втулка вътре е като от ламарина, а на оригиналните е здрава тръбичка, но все пак вършат работа), направих реглаж и всичко е 6 вече.
Миналата седмица изолирах с k-flex тръбите от турбото до кулера и от кулера до дросела, има подобрение в температурите. Смених си и тапицерията на тавана, намерих идеална от един донор за символична сума и за един час имам вече красив таван, обнових си и топката на скоростите.
Остава ми да сменя тампоните на задния мост, и задни дискове и накладки ( нито едно от двете не е наложително), и нищо повече няма да пипам освен запланувания тунинг и евентуално козметични забележки по ламарините, но те са на последно място.

Ето и снимки, топката е същата текстура като нишата под пепелника, честно казано на живо изглежда 100 пъти по-добре, отколкото на снимката:
Изображение
Изображение
Аватар
jungleraver

пилот на: 900NG Aero

Мнениеот yasmania » 26 Сеп 2017, 12:16

Ехеее, откога не съм виждал снимки на нещо различно от отделни технически части и компоненти :)
Хубави са нещата които си направил, за тавана си намерил най- лесния вариант :) Аз съм го минавал пътя нпо тапициране на цялата кора, на предишното си купе, та дори 2 пъти го играх филма и си става много добре . . но не и по- добре от оригиналното, ако трябва да съм честен :)

Топката на скоростите ... забавна е, сигурно е удобна в ръката но няма как да не асоциирам със ... нека го наречем "интимен масажор" хахах :) като повозиш някоя мадама наблюдавай, че ще има повишен интерес към именно този детайл от интериора и към никой друг :bang:

Дай снимки отвън, че ми долипсва класическата линия на двуврато купе .... :saabbord:
Аватар
yasmania

Мнениеот jungleraver » 26 Сеп 2017, 13:19

:lol: Да, от близо прилича малко на пичкогъделичкатор, ще кача някоя колежка и ще наблюдавам дали гледа топката с влажен поглед :angel1: Иначе е ОК, има много добър захват /грип/, и тия бодилчета са същите като на нишата под пепелника.
За тавана зная че става, аз лично съм претапицирал, но беше доста по-малък, и без толкова извивки, наистина стана добре, но да ти кажа ми блокира цяла стая вкъщи за 24 часа и отделно ми отне няколко часа труд, и накрая се бях надишал с лепило, така че не ми се занимаваше, ама изобщо, даже стария, който свалих, директно го оставих до кофите за боклук.
Ще гледам да кача някакви снимки, въпреки че има забележки, може би някъде напред във времето ще мисля за фейслифт отзад (броня и капак от 9-3 Аеро), но това ми е последен приоритет, то и замисления тунинг (за който частите са ми налични) не е ясно кога ще се случи, защото скоро трябва да сменям 50-те квадрата панелка със нещо поне 100, надявам се къща, и там се досещате за какви цифри, нерви и време говорим.
Поздрави на всички и keep SAABing :turbo:
Аватар
jungleraver

Мнениеот NIK » 26 Сеп 2017, 16:58

ЗА броните и капака се обади имам поне 3 налични за сега.За имота съм на 100% съгласен аз имам само 5 ап.и 2 къщи много е гот можеш да си ги сменяш :lol: когато решиш.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Мнениеот jungleraver » 26 Сеп 2017, 18:19

Ако стигна до тях ще се обадя : )
Хубаво е да има имоти, лошото е че трудно се придобиват ако бачкаш на заплата...
Аватар
jungleraver

Мнениеот NIK » 27 Сеп 2017, 17:07

jungleraver написа:Ако стигна до тях ще се обадя : )
Хубаво е да има имоти, лошото е че трудно се придобиват ако бачкаш на заплата...

Какъв цвят е твоята мисля черна защото аз имам сребриста и зелена.За заплата знам 3 от имотите са придобити само от заплата.
NIK

Мнениеот jungleraver » 27 Сеп 2017, 18:26

Сребриста е и моята : )
Сега е мамата си джаса, през комунизма е било около 20 пъти по-лесно да купиш жилище по думите на приятели и родители. А ти пък явно си взимал доста добра заплата : )
Аватар
jungleraver

Мнениеот NIK » 28 Сеп 2017, 17:12

Ще изровя да направя снимки ако ти допада я имаш.Да не се оплаквам ,че нямам кинти работя на много места дори и сега защото имам големи амбиций за бъдещето ми.
NIK

Мнениеот jungleraver » 29 Сеп 2017, 07:59

:nabira: както се казва който има желание, намира и начин (за работата и бъдещето имам предвид)
Иначе ОК, виж какво ти се намира и пиши да му мисля.
Да питам, какъв кабел точно да търся за заден сензор на АБС, щото свалях резервоар преди време и опънах леко кабела на задно дясно, и сега от време на време ми пали лампа АБС, която гасне при следващо палене, не че е голяма драма ама не искам да остана с 200 без АБС :turbo: Въпроса ми е някакъв специфичен ли е кабела, или мога да запоя стандартен? Или да търся целия сноп от донор?
Аватар
jungleraver

Мнениеот NIK » 29 Сеп 2017, 18:46

Кабела до задните ABS датчици е стандартен може и да се запоява.
NIK

ПредишнаСледваща

Назад към Saab 900