проблем с паленето

Saab 900

Модератори: DrakonSSon, NIK, WhitePower, fory79

проблем с паленето

Мнениеот miro 343 » 04 Яну 2015, 15:58

Доколкото зная,при нашите коли е измислено да палят на 5-6-то развъртане на стартера(предполагам 1-2 оборота на маховика)....това е с цел двигателя да успее да качи масло преди да започне работа . Колко е истина ,доколко не -оставям на отбора на знаещите.При мен се появи обратния ефект--колкото по-студено е навън,толкова по-бързо пали :los: ...............докато в един момент СПИРА да пали!
През последните 4 дни ,вече два пъти ми се случва стартера да не върти.Случва се ,когато колата си е загряла.Чува се чукването на някакво реле под таблото и дотам .Бутам -пали от 1/4 и ето вече около 30 паления няма проблем.Само да напомня ,че преди около 2 месеца имах проблем с клемореда под конт.ключ!Проблема беше с фаровете ,отстранен е ....но не изключвам КЛЕМОРЕДА като основен виновник за проблема .Другото е --влкючвател ,четки ,втулки ...но като видях къде е заврян този стартер се отказах да го свалям и чистя.Сега съм свързал един допълнителен кабел ,дублиращ кабелчето което задейства включвателя.Идеята ми е ,когато се появи проблема да подада ток директно от плюсовата клема към стартера.Ако сработи ---проблема остава в клемореда или някое реле,ако не ---в стартера.Тъй че --чакам :roll:
saab 900s 1996 131ph swiss edition VOLVO 850 1997 185ph
http://www.youtube.com/watch?
Аватар
miro 343

пилот на: SAAB900s131к.с:VOLVO850 185к.с

Re: проблем с паленето

Мнениеот NIK » 04 Яну 2015, 17:35

Миро стартера на тези коли е толкова лесен за сваляне,че ако бях аз щях да го сваля и профилактирам да го изключа като проблем палено при теб е свързано със датчик колянов вал помпа или бобина на заплаването.
Цяла Бълагрия се напълни със Поп КРЪСТЬОВЦИ дяконе.
OT ДОБЪР ПРИЯТЕЛ СТАВА САМО ДОБЪР ПРЕДАТЕЛ
КРИЛА ИМАT ТИЯ ДЕТО СЪРЦЕТО ИМ ИСКА ДА ЛЕТИ - Николай Хайтов
NIK

Re: проблем с паленето

Мнениеот knzone » 04 Яну 2015, 22:49

така е не са едно времешните ладички или други коли от изминалото време където се прави основен ремонт на пътя без подемник или канал да има а сега всичко при :nik07:
................................................................................................................................................
easy to fly
Есть чалавек есть проблем - Нет чалавек нет проблем
Аватар
knzone

пилот на: Ту-160/белый лебедь/

Назад към Saab 900